آغاز سفر

همه چیز از آن روزی شروع شد که یک اس ام اس آمد که نام آشنایی در آن دیدم.

نه. از قبل تر شروع شد. از زمانی که آیه ای از قرآن خواندم و ... نه قبل تر. از آن روزی که ... قبل تر ... قبل تر... از روزی که من متولد شدم... نه باز هم قبل تر... خیلی قبل تر.

همه چیز از روزی شروع شد که آغازی نداشت.

.....................................................................................................................

یکی از روزهای بهار بود.چند ماه پیش. اجرای طرحی را پیش رو داشتم که هنوز شروع نشده، از آن خسته بودم. با این که مشتاقش بودم و خودم خلقش کرده بودم. تازه کنکور ارشد داده بودم و بعد از سه سال دوری از درس و دانشگاه دلم میخواست دوباره سرکلاس بنشینم و بیاموزم. همه چیز باید درست می بود. من یک شرکت داشتم و کارهایی را می کردم که همیشه دلم میخواست انجام دهم. سفرهایی را می رفتم که دوستشان داشتم. آدمهایی که دوستشان داشتم اطرافم بودند. همه چیز به نظر خوب بود ولی...

من خوب نبودم. خط خطی  و مکدر بودم. دلم بیخودی گرفته بود. حس بی دلیلی داشتم که می گفت اینجا، جای من نیست!

مثل همیشه در دفتر نشسته بودم و لیست قیمت هتل ها و پروازهای جدید را چک می کردم که اس ام اسی از خاطره، دوست دوران دانشگاهم آمد. نوشته بود کلاسی  به زودی تشکیل می شود. موضوع کلاس خودشناسی و روانشناسی تحلیلی بود ولی چیزی که برایم جرقه زد، اسم آگاهی متعالی بود.

آگاهی. مرا به دو سال پیش برد. زمانی که قرآن را با تمام تفاسیرش می خواندم و به دنبال راهی برای سرگشتگی و گم شدن های بی پایانم بودم. یکی از همان روزها یک آیه ای خوانده بود. الله نورالسماوات و العرض و ... خدا نور زمین و آسمان است؟ فکر کرده بودم نور چیست؟ و به خودم پاسخ داده بودم. آگاهی.

آگاهی چیست؟ نور امیدی در دلم روشن شد که شاید...شاید...

 

 

 

 

/ 3 نظر / 12 بازدید
اندیشه

[گل]

زیتون(روان شناسی ازدواج)

به نتیجه خوبی رسیدی قران ضمن اینکه روان درمانگراست کلید طلائی موفقیت هم هست محال است محال شما صبح چند آیه بخونی ولی درکارهای روزانه ات موفق نباشی آگاهی هم رمزحیات جاویدواین دنیاهست بقول شهیدبهشتی جامعه های نیمه اگاه مثل کوفه 61وامروزایران که نیمه اگاهند بدبخت ترین جامعه ها هستند الان به مردم بگی برای چی رای می دهی میگن تکلیف تکلیف چی است ؟نمی دانیم نمی دانیم به نماینده ای که 500میلیون ازبیت المال اختلاس کرده هزینه انتخاباتش کرده یا به خانواده شهدا ئی مثل باکری توهین کرده چرا باید دوباره رای بدهیم ایا درقیامت ازما نخواهند پرسید چرارای به اودادی همین که بگیم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اور ا تاییدکرده بود کافی است !!!!!!!!!!!!!!!!!!ایااین جهل نیست !

ماسح

سلام من هر روز مطلب میچینم باورت میشه