ندای درونی جنگجو

حتما تا حالا متوجه شدی که یک گفت و گویی درونت جریان داره. کسی درونت هست که حرف میزنه، قضاوت می کنه، واکنش نشون میده، واژه ها رو برات معنی می کنه و کلا جریان زندگیتو برات تفسیر می کنه. گاهی یه صدا دو تا می شه و یه تضاد و اختلافی درونت شکل می گیره. یکی یه چیزی میگه اون یکی یه چیز دیگه. گاهی چند تا ندای مختلف درونت داری که کلافه ت می کنن انقدر با هم تضاد دارن. تا حالا فکر کردی این ندای درونی از کجا داره میاد؟ ذهنه؟ ذهن کی؟ ذهن تو؟ حسه؟ حس خودت؟ 

این هفته کلاس به لطف خدا دوباره تشکیل شد و داریم از ادامه ی جنگجو حرف میزنیم. 

ندای درونی هر کسی، همون آرکی تایپی هست که اون موقع فعاله. وقتی کسی آرکی تایپ معصومش فعاله، ندای درونیش معصومه که باهاش حرف میزنه و دنیای پیرامونش رو براش امن می کنه و خوش بینه. وقتی در سطح یتیمه، ندای درونیش از محیط اطرافش اطلاعاتی رو براش جمع آوری می کنه و نشونش می ده که بدبینانه و سیاه نمایی شده ست. و خلاصه هر کسی از ظن خودش یار هستی میشه وگرنه دنیا که یه دنیاست و یه سری اتفاقات روتین داره میفته، چرا دنیای هر کسی با دیگری تا این حد متفاوته و ده نفر به یک منظره نگاه می کنند و ده منظره ی مختلف می بینند؟ 

این اختلاف زاویه نگاه از سطح درونی خودمون و اختلاف نگاه آرکی تایپ های شخصیتی و آرکی تایپ های سفر قهرمانی ناشی میشه. 

این ندای درونی ماست که برامون ارزش گذاری می کنه، ما رو در معرض تلاطم های احساسی و ادراکی قرار میده و ناچارمون می کنه اون طوری زندگی کنیم که اون می پسنده. 

ندای درونی کسی که در سطح جنگجو قرار داره، همواره اون رو به سمت هدف گذاری و تعیین حد و حدود و مرزهای روانی و فیزیکی و افزایش توانایی حراست از خودش و دیگران هدایت می کنه. اما وقتی تصمیم گرفتیم زندگی آگاهانه و اثر بخشی توی جهان هستی داشته باشیم و نقشمون رو به خوبی ایفا کنیم، باید به خودمون و ندای درونمون و نقشمون آگاه باشیم. ندای درونی جنگجو مختصات حرکت رو براش مشخص می کنه و اونو برای حرکت به سمت هدف آماده می کنه.

نیاز داریم برای آگاهانه زندگی کردن، بتونیم خودمون رو از بیرون ببینیم و با توجه به این که هیچ کس جز خودمون از ندای درونمون در این حد نمی تونه با خبر باشه، وقتی از درون و بیرون خودمون رو بررسی می کنیم، به یه نقشه ی کلی از خودمون میرسیم که کجای راهیم، چرا اینجاییم، به کجا باید بریم، در چه سطحی هستیم، چقدر نیاز به تغییرات از چه جنسی داریم و مسیر تعالیمون رو بهتر و روشن تر طی کنیم. 

/ 1 نظر / 95 بازدید
منصور

[لبخند][لبخند][لبخند]