سفر قهرمانی
درباره وبلاگ
پرفا

حقیقت نه به رنگ است و نه بو / نه به های است و نه هو/ نه به این است و نه او/ نه به جام است و سَبو/ گر به این نقطه رسیدی/ به تو سر بسته و در پرده بگویــم/ تا کســی نشنـود این راز گهــربـار جـهان را/ آنچـه گفتند و سُرودنـد/ تو آنـی/ خودِ تو جان جهانی/ گر نهانـی و عیانـی/ تـو همانی که همه عمر بدنبال خودت نعره زنانی/ تو ندانی که خود آن نقطۀ عشقی/ تو خود اسرار نهانی...

نويسندگان
سه‌شنبه ٢٦ آذر ۱۳٩٢ :: ٦:٤٠ ‎ب.ظ

کمی بیشتر از هدف گذاری و اراده ی رسیدن به هدف و تلاش برای رسیدن، نیاز است تا خود را جنگجو بدانیم. می بایستی یک هدف اول درونمان شکل بگیرد و پیش از آنکه در دنیای مادی شروع کنیم به ساختن و رفتن و رسیدن و به دست آوردن، در درون خودمان، هدف را بنا کنیم. بدانیم چرا آن را می خواهیم. رسیدن به این هدف چه چیزی به زندگی ما اضافه می کند و نرسیدن به آن چه چیزی از ما کم می کند؟ بودنش با نبودنش چه تفاوتی دارد و تمایل ما برای رسیدن به این هدف ناشی از چیست؟ خودمان را درست بررسی کنیم. ببینیم این هدفی که برای جنگجویی انتخاب کرده ایم، یک چیزی است که ما را در جهت تعالی خودمان پیش می برد یا نه یک جایی دیده ایم و هوس کرده ایم که ما هم داشته باشیم؟ یا به کسی حسودی کرده ایم و برای چشم در آوردن است یا جایی تحقیر شده ایم و برای جبران یک رفتار قدیمی است یا عقده ای داریم که زیادی برایمان بزرگ شده و می خواهیم از دستش خلاص شویم؟ 

شاید به این نتیجه برسیم که باید از تحقیر یا عقده ای رها شویم تا بتوانیم به سوی تعالی خودمان حرکت کنیم. ولی باز هم باید ببینیم و بدانیم که چرا این هدف را انتخاب کرده ایم. 

نگاه کنیم به هدف های زندگیمان ببینیم آنها ملزومات زندگی متعالی ما هستند و با ورود این دستاوردها شرایط بهتری برای زندگی رو به رشد برای خود فراهم می کنیم یا چیز دیگریست. هر چیز دیگری اگر باشد، ارزش آن را ندارد که فرصت گرانبهای زندگی کوتاه خود را صرف رسیدن به آن کنیم. به چیزی که بود و نبودش فرقی ندارد.

 زندگی فرصت بسیار ارزشمند و کوتاهیست که هر حرکتمان باید حساب شده باشد تا در جهت خودمان و به سوی حقیقت خودمان حرکت کنیم. موضوع مطلب : جنگجو / هدف / سفر قهرمانی / خودشناسی
 
 
بالای صفحه