سفر قهرمانی
درباره وبلاگ
پرفا

حقیقت نه به رنگ است و نه بو / نه به های است و نه هو/ نه به این است و نه او/ نه به جام است و سَبو/ گر به این نقطه رسیدی/ به تو سر بسته و در پرده بگویــم/ تا کســی نشنـود این راز گهــربـار جـهان را/ آنچـه گفتند و سُرودنـد/ تو آنـی/ خودِ تو جان جهانی/ گر نهانـی و عیانـی/ تـو همانی که همه عمر بدنبال خودت نعره زنانی/ تو ندانی که خود آن نقطۀ عشقی/ تو خود اسرار نهانی...

نويسندگان
یکشنبه ٢٤ اردیبهشت ۱۳٩۱ :: ۱۱:٠۱ ‎ب.ظ

میگویند برای گذر از یک جامعه ارگانیک به جامعه ارگانیک دوم، باید از یک دوران بحرانی یا مرحله گذار عبور کرد و هر چه عبور آهسته تر باشد جامعه جدید با ثبات تر است.

آدمها در مراحل زندگی هم در عبور از یک مرحله به مرحله دیگر، مراحل گذار و  شاید دوران های بحرانی(از نظر خودشان) دارند. شاید گاهی ما در همین مرحله از ترس بحران و برهم ریخته شدن هاست که پا پس می کشیم و برمیگردیم به مرحله پیشینی که بودیم. ولی دیگر نه آن جا قد ماست نه اندازه قد تازه مان جایی داریم. نه لذت های پیشین آنجا برایمان لذت است نه فرصت تجربه لذت های تازه را به خود داده ایم. بهای این رشد عبور از راهروهای احتمالا بحرانی است. کمی شهامت ماجراجویی می خواهد و هیجان راههای تازه را پیدا کردن.موضوع مطلب :
 
 
بالای صفحه