سفر قهرمانی
درباره وبلاگ
پرفا

حقیقت نه به رنگ است و نه بو / نه به های است و نه هو/ نه به این است و نه او/ نه به جام است و سَبو/ گر به این نقطه رسیدی/ به تو سر بسته و در پرده بگویــم/ تا کســی نشنـود این راز گهــربـار جـهان را/ آنچـه گفتند و سُرودنـد/ تو آنـی/ خودِ تو جان جهانی/ گر نهانـی و عیانـی/ تـو همانی که همه عمر بدنبال خودت نعره زنانی/ تو ندانی که خود آن نقطۀ عشقی/ تو خود اسرار نهانی...

نويسندگان
پنجشنبه ٢٧ بهمن ۱۳٩٠ :: ٢:٢٥ ‎ب.ظ

همه چیز از آن روزی شروع شد که یک اس ام اس آمد که نام آشنایی در آن دیدم.

نه. از قبل تر شروع شد. از زمانی که آیه ای از قرآن خواندم و ... نه قبل تر. از آن روزی که ... قبل تر ... قبل تر... از روزی که من متولد شدم... نه باز هم قبل تر... خیلی قبل تر.

همه چیز از روزی شروع شد که آغازی نداشت.

.....................................................................................................................

یکی از روزهای بهار بود.چند ماه پیش. اجرای طرحی را پیش رو داشتم که هنوز شروع نشده، از آن خسته بودم. با این که مشتاقش بودم و خودم خلقش کرده بودم. تازه کنکور ارشد داده بودم و بعد از سه سال دوری از درس و دانشگاه دلم میخواست دوباره سرکلاس بنشینم و بیاموزم. همه چیز باید درست می بود. من یک شرکت داشتم و کارهایی را می کردم که همیشه دلم میخواست انجام دهم. سفرهایی را می رفتم که دوستشان داشتم. آدمهایی که دوستشان داشتم اطرافم بودند. همه چیز به نظر خوب بود ولی...

من خوب نبودم. خط خطی  و مکدر بودم. دلم بیخودی گرفته بود. حس بی دلیلی داشتم که می گفت اینجا، جای من نیست!

مثل همیشه در دفتر نشسته بودم و لیست قیمت هتل ها و پروازهای جدید را چک می کردم که اس ام اسی از خاطره، دوست دوران دانشگاهم آمد. نوشته بود کلاسی  به زودی تشکیل می شود. موضوع کلاس خودشناسی و روانشناسی تحلیلی بود ولی چیزی که برایم جرقه زد، اسم آگاهی متعالی بود.

آگاهی. مرا به دو سال پیش برد. زمانی که قرآن را با تمام تفاسیرش می خواندم و به دنبال راهی برای سرگشتگی و گم شدن های بی پایانم بودم. یکی از همان روزها یک آیه ای خوانده بود. الله نورالسماوات و العرض و ... خدا نور زمین و آسمان است؟ فکر کرده بودم نور چیست؟ و به خودم پاسخ داده بودم. آگاهی.

آگاهی چیست؟ نور امیدی در دلم روشن شد که شاید...شاید...

 

 

 

 موضوع مطلب : سفر قهرمانی / سفر / قهرمان / خودشناسی
 
 
بالای صفحه